Współczesne zabawki dla dzieci prezentują wiele właściwości nie tylko rozrywkowych, ale i edukacyjnych. Połączenie tych dwóch elementów sprawia, że takie produkty stają się niezwykle atrakcyjne dla maluchów. Element rozrywkowy przykuwa uwagę dziecka i zachęca je do regularnego korzystania z zabawki. Z kolei element edukacyjny niepostrzeżenie uczy malucha nowych umiejętności lub rozwija w nim te, które udało już mu się zdobyć. Na co zwrócić uwagę przy wyborze zabawki dla dziecka? Które produkty sprawdzą się najlepiej?

Zabawa na dworze 

Twoje dziecko nie lubi spędzać czasu wolnego na dworze? Wybierz zabawkę, która będzie nie tyle wymagać, co zachęcać malucha do tego, aby ten wyszedł na świeże powietrze. W tej kategorii doskonale sprawdzą się wszelkie produkty, które skupiają się na współpracy z innymi. Dzięki takim aspektom dziecko nie tylko spędzi czas w ruchu, ale i rozwinie swoje umiejętności społeczne oraz manualne. Co więcej, zabawki tego typu dobrze wpływają na zdrową rywalizację pomiędzy dziećmi oraz uczą, jak obserwować otoczenie i wykorzystywać je do swoich celów.

Zdrowy rozwój

Oczywiście, nawet najbardziej atrakcyjna i najdroższa zabawka nie spełni swojego zadania, jeśli nie będzie dopasowana do zainteresowań oraz potrzeb malucha. Dlatego, zanim przystąpimy do zakupu, zastanówmy się, co właściwie lubi robić nasze dziecko. A może zależy nam na tym, aby zaszczepić w nim nowe zainteresowania? Zabawki edukacyjno-rozrywkowe to świetne rozwiązanie, które może zachęcić malucha do spróbowania nowych rzeczy. Pamiętajmy jednak, aby niczego nie robić na siłę. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zabawki dla małych dzieci:

– sposób wykonania oraz materiały produkcyjne,

– ewentualne ograniczenia wiekowe,

– dostosowanie do umiejętności i oczekiwań malucha,

– aspekt rozrywkowy oraz edukacyjny,

– dopasowanie do zainteresowań dziecka,

– zachęta do spróbowania czegoś nowego,

– nauka nowych umiejętności.